UKS „Łubienka”

,,SPORT – KLUCZEM DO ZDROWIA”

Nauka pływania połączona ze świetną zabawą i ćwiczeniami w wodzie
daje super efekty.
Na basenie spędzamy czas bardzo aktywnie ale też nie zapominamy o relaksie.
Niestety od dnia 20.03.2021r wszystkie zajęcia z nauki pływania
oraz wyjazdy na basen zostają zawieszone do odwołania.

 Udało nam się jeszcze skorzystać i zrobić kilka fajnych fotek. Zapraszamy do obejrzenia.

Krystyna Węgrzyn

 

Wyniki konkursu fotograficznego

„Bezpieczne zabawy podczas białych ferii 2021” 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez  Uczniowski Klub Sportowy ,,Łubienka” i przesłali nam  swoje zdjęcia. Było ich mnóstwo.

Głównym celem  było zaprezentowanie się podczas bezpiecznych i atrakcyjnych zabaw w czasie wypoczynku zimowego.  Komisja wyłoniła następujących zwycięzców w kategorii

 klas I-III:

 I miejsce –  Maciołek Fabian klasa I

II miejsce –  Majka Anita klasa II

III miejsce-  Paś Alan klasa II

Wyróżnienie: Kinga Krowiak, Zuzia Zajchowska

klas IV-VIII:

               I miejsce – Ślączka Maksymilian klasa V

               II miejsce – Kowal Adrian klasa V

               III miejsce – Myćka Aleksander klasa IV

Wyróżnienie: Dawid Hrycko, Filip Żebrowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

Nagrody ufundowane zostały przez UKS ,,Łubienka” .

Krystyna Wegrzyn

 

 

,,SPORT – KLUCZEM DO ZDROWIA”

W roku szkolnym 2020/2021 chętni uczniowie klas I-IV zostali objęci programem nauki pływania. Jest to wznowiony projekt zajęć dla uczniów naszej szkoły w ramach działalności UKS ,,Łubienka”.

Nauka pływania służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznym, pływanie zaś  podporządkowane jest ogólnym zadaniom wychowania fizycznego.

Uważamy, że pływanie to jeden z najzdrowszych sportów. Ruch w wodzie, połączony z pokonywaniem znacznego jej oporu, kształtuje postawę ciała.

Pływanie ma również ogromne działanie korekcyjne. Przyczynia się w szczególności do usuwania nadmiernych krzywizn kręgosłupa, lepszego wysklepiania klatki piersiowej, zwiększenia jej ruchomości oraz powiększenia pojemności płuc.

 

 

WYNIKI KONKURSU

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przysłali zdjęcia na konkurs ogłoszony przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Łubienka”, na najlepsze zdjęcie z wymarzonych wakacji 2020.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Kinga Krowiak kl. I

II miejsce – Julia Bułdak kl.II

III miejsce – Aleksander Myćka kl.IV

Wyróżnienia:

 • Zuzanna Zajchowska kl. II
 • Dawid Hrycko kl. IV
 • Nikodem Potoczny kl. II
 • Borys Karaś kl. III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

WIOSENNY TURNIEJ SPORTOWY

10 marca w ramach zajęć Uczniowskiego Klubu Sportowego odbył się w naszej szkole „Wiosenny turniej w piłkę nożną”, w którym uczestniczyli uczniowie klas II-V.

Podczas sportowych zmagań uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami sportowymi oraz uczciwą i sportową walką. Mecze nie sprawiły uczestnikom żadnej trudności i zmęczenia.

Za aktywny udział w turnieju uczniowie otrzymali  oceny celujące z wychowania fizycznego.

BRAWO SPORTOWCY!

 

Ruch to zdrowie, dopóki jest ruch to jest życie

Cd.

Po takim hasłem uczniowie naszej szkoły klas I – VI kontynuują program nauki pływania na basenie ,,Otylia”
w Strzyżowie. Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego w każdą środę wyjeżdżają na dwugodzinną naukę pływania. Efekty ich ciężkiej pracy są widoczne, uczniowie sami pływają, nurkują, świetnie się czują w wodzie zarówno na małym jak i dużym basenie. Pod czujnym okiem ratownika i instruktora wykonują samodzielnie skoki na głęboką wodę.

Sport ten przynosi im wiele radości i satysfakcji. Ich ciężka praca jest nagrodzona super efektami.

CHARYTATYWNY BIEG MIKOŁAJKOWY

 W DYNOWIE

Uczniowie naszej szkoły w dniu 1 grudnia 2019r. pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i rodziców wzięli udział w charytatywnym Biegu Mikołajkowym, który odbył się w Dynowie. Uczniowie przyczynili się do pobicia rekordu liczby uczestników biegu – 1000 osób. W biało-czerwonych czapkach pokonali dystans 2 km. Dochód z biegu był przeznaczony dla rodziców zmarłej 3 – letniej Lenki z Dynowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali czapki, pamiątkowe medale oraz prezenty od świętego Mikołaja.
Była to wspaniała impreza zorganizowana przez członków Aktywny Dynów na czele z panem Łukaszem Dominem.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

 

Ruch to zdrowie, dopóki jest ruch to jest życie

Po takim hasłem uczniowie naszej szkoły klas II – VI rozpoczęli kolejny etap nauki pływania realizowany na basenie ,,Otylia” w Strzyżowie, gdzie pod czujnym okiem instruktora i nauczycieli opiekunów doskonalili umiejętność pływania, która korzystnie wpływa na kształtowanie sylwetki dziecka.

Nieprawidłowa postawa ciała to coraz większy problem wśród dzieci, które dużą część swojego czasu spędzają w szkolnych ławkach, przed komputerem, oraz którym brakuje aktywności fizycznej. Systematyczne pływanie to zdecydowanie jedna
z najczęściej rekomendowanych dyscyplin sportowych. Nie ma drugiej takiej aktywności, która dba o prawidłową postawę ciała dziecka oraz w tak bezpieczny i skuteczny sposób pozwala skorygować u dzieci nieprawidłową sylwetkę.

Dlatego też w zajęciach po raz pierwszy wzięli udział także najmłodsi uczniowie z naszej szkoły klasa I, którzy wykazali się wielką odwagą i chęcią do nauki pływania. Zajęcia okazały się  dla nich przyjemnością i sprawiły im wiele radości. Silne serce to zdrowe dziecko.

Na chwilę obecną wyjazdy są wstrzymane ze względu na przerwę techniczną na basenie. Wznowione zostaną po nowym roku.

 

Opiekunowie:

Krystyna Węgrzyn

Roman Mryczko

MECZ PIŁKI NOŻNEJ POLSKA – PORTUGALIA

W  dniu 9 września 2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję osobiście obejrzeć mecz w ramach Turnieju Ośmiu Narodów, który został rozegrany na stadionie  w Rzeszowie pomiędzy reprezentacją Polski i Portugalii
w kategorii U-20. Wyjazd został zorganizowany w ramach działalności UKS Łubienka pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Spotkanie dostarczyło wszystkim uczniom niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

Basen ,,Otylia”  relaksuje i kondycje naszą buduje

Takim hasłem zakończyliśmy 27 maja 2019r. kolejny etap nauki pływania  realizowany na basenie ,,Otylia” w Strzyżowie dla uczniów z naszej szkoły klas I-III pod opieką pana Romana Mryczko i pani Krystyny Węgrzyn.

Jego główne cele i założenia zostały zrealizowane a uczniowie nabyli  umiejętności pływania. Nasi pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują się większą odwagą od niepływających rówieśników. W  wodzie czują się dobrze i pewnie.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE połączone z PROFILAKTYKĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

W dniu 31 maja 2019r. tradycyjnie w naszej szkole miały miejsce zawody sportowe dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Dynów. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Dynowie  przy współpracy z UKS  Łubienka.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach:

 • I kategoria Szkoła Podstawowa klasy 0-III
 • II kategoria – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
 • III kategoria – klasa VII- Gimnazjum;

Turniej składał się z dwóch części:

 • z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych – konkurs plastyczny – wykonanie pracy plastycznej pod hasłem ,,Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć” oraz dla uczniów starszych ,,Dopalacze kradną życie”
 • sportowej, w następujących dyscyplinach :

Szkoła Podstawowa klasy I-III

– bieg na 30 m ze startu wysokiego

– skok w dal drużynowo

– rzut piłką lekarską 1 kg

– sztafeta 4 x 30m

Szkoła Podstawowa IV-VI

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 2 kg,

– Sztafeta,

Gimnazjum

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 3 kg,

– Sztafeta,

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa klasy I-III w składzie :

Dawid Hrycko, Alan Huk, Gabrysia Sieńko, Amelia Pyra –II miejsce .

Szkoła Podstawowa klasa IV-VI w składzie:

Kamila Kijowska, Kaja Trzyna, Jakub Maciołek, Jakub Sycz –III miejsce.

Gimnazjum w składzie;

 Miłosz Zabój, Amelia Maciołek, Aneta Rębiś, Klaudiusz Bułdak – II miejsce

W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli:

Miłosz Kowal– uczeń  klasy III g– II miejsce

Daria Kustra– uczennica klasy V SP – I miejsce

Martynka Kijowska – uczennica klasy II SP – II miejsce

 

Nagrody pieniężne  zdobyte przez uczniów zostały ufundowane przez

Wójta  Gminy Dynów Pana mgr Wojciecha Piecha.

 

Gratulujemy wygranej !!!!!

Za przygotowanie uczniów do zawodów sportowych oraz za opiekę  podczas zawodów byli odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Krystyna Węgrzyn i Pan Roman Mryczko.

FlyPark Rzeszów

Rzeszowski FlyPark to największy w Polsce park trampolin, który  proponuje moc atrakcji oraz wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie parku znajduje się kilka stref, w których można spróbować określonej aktywności. Ścieżki akrobatyczne pozwalają na wykonanie efektownych wrzutów do kosza, a baseny z gąbkami są miejscem do nauki podstawowych akrobacji, które później można wypróbować na arenie głównej, gdzie są dostępne różnorodne trampoliny, kwadratowe, prostokątne, ukośne oraz dla bardziej zaawansowanych przeszkody i pasy akrobatyczne.

Wszystkich tych atrakcji mogli spróbować uczniowie naszej szkoły, którzy w dniu 24 maja 2019r.  pod opieką pani Krystyny Węgrzyn i Jolanty Zabój odwiedzili to magiczne miejsce pełne różnych atrakcji, wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Efektywna nauka pływania dla dzieci

Pływanie znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę. Ale na basen warto wybrać się nawet jeśli nie umiesz pływać! Oprócz pływania na basenie można ćwiczyć a ruch w wodzie poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę, a przy tym nie męczy tak jak tradycyjna gimnastyka. Dlatego warto regularnie chodzić na basen i pływać.

Zgodnie z tą zasadą uczniowie naszej szkoły po raz kolejny rozpoczynają naukę pływania poprzez zabawę w wodzie ale i również ciężką pracę pod okiem instruktora i ratowników.

Opiekunowie:

Krystyna Węgrzyn

Roman Mryczko

 


Zima, zima biała zima,
Śnieżek prószy z chmurki.
Dzieci prędko wyruszają
zjeżdżać saneczkami  z dużej, szkolnej górki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubnie podczas zimowych zabaw na sankach zakupionych ze środków UKS ,,Łubienka” w ramach programu ,,Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu na terenie Gminy Dynów.

Dla Niepodległej!!!!

W naszej szkole 8.11.2018r. podczas zajęć sportowych w ramach UKS zorganizowaliśmy akcję mającą na celu wspólne uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez udział w zajęciach w tym dniu w biało-czerwonych strojach i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

„Raz, dwa, trzy – Umiesz pływać i ty”

Takim hasłem możemy zakończyć  i  podsumować program 20 godzinnej nauki pływania  realizowany na basenie ,,Otylia” w Strzyżowie dla uczniów z naszej szkoły pod opieką pana Romana Mryczko i pani Krystyny Węgrzyn.

Jego główne cele i założenia zostały zrealizowane a uczniowie nabyli  podstawowe umiejętności pływania. Uczestnictwo w zajęciach wpłynęło także na chęć częstego i systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie i systematycznie uczestniczyły  w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Nasi mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują się większą odwagą od niepływających rówieśników.   W  wodzie czują się dobrze i pewnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział a opiekunom za troskliwą opiekę. Podziękowania dla rodziców którzy sprawowali także opiekę i nigdy nie odmówili nam swojej pomocy( pani Elżbieta Steliga, pani Jolanta Tworzydło, pani Urszula Trybalska).

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE połączone z PROFILAKTYKĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

W dniu 25 maja 2018r. tradycyjnie w naszej szkole miały miejsce zawody sportowe dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Dynów.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach:

 • I kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III
 • II kategoria – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
 • III kategoria – klasa VII- Gimnazjum;

Turniej składał się z dwóch części:

 • z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych – konkurs plastyczny – wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Sport i zdrowie ważna sprawa , więc korzystaj z tego prawa”
 • sportowej, w następujących dyscyplinach :

Szkoła Podstawowa klasy I-III

– bieg na 30 m ze startu wysokiego

– skok w dal drużynowo

– rzut piłką lekarską 1 kg

– sztafeta 4 x 30m

Szkoła Podstawowa IV-VI

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 2 kg,

– Sztafeta,

Gimnazjum

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 3 kg,

– Sztafeta,

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa w składzie :Elżbieta Tymowicz, Kacper Kiełbasa, Radosław Baran, Oliwia Łazor –I miejsce .

Szkoła Podstawowa klasa IV-VI w składzie: Sebastian Kustra, Miłosz Zabój, Kamila Kijowska, Katarzyna Toczek– II miejsce

Gimnazjum w składzie- Dorota Karnas, Adriana Cieślik, Bartłomiej Trzyna, Dominik Karnas – I miejsce

W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli:

Justyna Dutka – uczennica klasy III g- II miejsce

Anna Hrycko – uczennica klasy IV SP – III miejsce

 

Nagrody zdobyte przez uczniów zostały ufundowane przez

panią Wójt Gminy Dynów.

 

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia!!!!!

 

Krystyna Węgrzyn

Roman Mryczko

 

 

 

 

 

Skip to content