2014/2015

26 czerwca -koniec roku szkolnego

i początek wakacji.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęło się od Mszy Św. w miejscowym kościele. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do budynku szkoły, aby tam obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy

II i III gimnazjum. Później Dyrektor ZS w Łubnie Pan Roman Mryczko wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy wzorowego ucznia oraz nagrody. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy wyróżnili się w czytelnictwie oraz nie opuścili ani jednego dnia nauki. Dyrektor również podziękował wszystkim za całoroczną pracę

i życzył odpoczynku w czasie wakacji. Na koniec wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Tam otrzymali świadectwa i usłyszeli wakacyjne życzenia.

SZKOLNA WYCIECZKA

do

WARSZAWY

16 czerwca, we wtorek, uczniowie klas V-VI S P oraz I-III Gimnazjum ZS nr 3 w Łubnie wyjechali na czterodniową wycieczkę do Warszawy. Wzięło w niej udział łącznie 53 uczniów.

Wyjazd spod szkoły odbył się o godzinie 5:00. Podróż trwała około 8 godzin. Uczniowie powitali stolicę kilkanaście minut po trzynastej.

Pierwszego dnia w planach było zapoznanie się z różnymi środkami transportu, toteż na początku zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami udali się na taras widokowy lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Następnie młodzież miała okazję przejechać przez sześć stacji (zaczynając od Służewa, a kończąc na Centrum) metra. Przejażdżka trwała kilkanaście minut. W dalszej kolejności wszyscy skierowali się na warszawski Dworzec Centralny.

Ostatnim punktem programu wycieczki tego dnia był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury

i Nauki, skąd roztaczała się wspaniała panorama Warszawy.

Po dniu pełnym wrażeń została już tylko kwestia zakwaterowania w dwu hostelach MishMash. Obiadokolacja czekała na uczestników wycieczki w restauracji Lokanta.

Drugiego dnia młodzież zaczęła zwiedzanie od Łazienek Królewskich.

Później spod Belwederu autokar przewiózł uczniów na Stare Miasto. Tam uczestnicy wycieczki mogli podziwiać Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, bazylikę archikatedralną pw. św. Jana Chrzciciela, Rynek Staromiejski z Syrenką oraz Barbakan. Następnie wszyscy przeszli ze Starego na Nowe Miasto. Stamtąd rozpoczęła się wędrówka do Grobu Nieznanego Żołnierza. Po drodze uczniowie przechodzili m.in. obok Pałacu Prezydenckiego.

Na miejscu było jeszcze kilka innych grup wycieczkowych, które tak, jak i Łubno, czekały na zmianę warty. Odbyła się ona o 16:00, po czym wycieczka zrobiła sobie jeszcze zdjęcie przy pobliskiej fontannie i udała się na obiadokolację.

Wieczorem uczniowie dokonali zakupów w galerii handlowej Złote Tarasy.

Trzeciego dnia zwiedzanie rozpoczęło się od Centrum Nauki Kopernik, gdzie ponad 450 eksponatów zachwycało uczniów przez ok. 3 godziny.

Następnym punktem na liście zwiedzania był gmach Sejmu, w którym młodzież nie tylko zobaczyła Salę Posiedzeń , Salę Kolumnową, hall główny oraz Korytarz Marszałkowski, ale także uzyskała wiele cennych informacji na temat pracy Sejmu i Senatu.

Na koniec dnia odwiedzony został Stadion Narodowy, który dla miłośników sportu okazał się niebywałą atrakcją.

Czwartego dnia po śniadaniu i wymeldowaniu się z hosteli uczniowie udali się na Cmentarz Powązkowski (stary), a później na Cmentarz Wojskowy, gdzie przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej złożono bukiet białych lilii oraz zapalono znicz.

Ostatnim miejscem do zwiedzania zostało Muzeum Powstania Warszawskiego, które przybliżyło uczniom historię powstania poprzez interaktywne elementy wystawy, film Miasto Ruin oraz możliwość przejścia kilkunastu metrów repliką kanałów. Wycieczka była bardzo udana.

Joanna Toczek

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE

połączone z

PROFILAKTYKĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

Miejsce Turnieju: Zespół Szkół Nr 3 w Łubnie

Termin Turnieju 10 czerwca2015r. godzina 9.00

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach:

– I kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III

  • II kategoria – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
  • III kategoria – Gimnazjum;

Turniej składał się z dwóch części:

  • z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych – konkurs plastyczny – wykonanie pracy plastycznej o tematyce „W zdrowym ciele zdrowy duch”
  1. sportowej, w następujących dyscyplinach sportowych:

Szkoła Podstawowa klasy I-III

– bieg na 30 m ze startu wysokiego

skok w dal drużynowo

rzut piłką lekarską 1 kg

– sztafeta 4 x 30m

Szkoła Podstawowa

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 2 kg,

– Sztafeta,

Gimnazjum

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 3 kg,

– Sztafeta,

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa w składzie : Katarzyna Toczek, Sebastian Kustra, Adrian Bułdak i Oliwia Twardy- II miejsce .

Szkoła Podstawowa klasa V-VI w składzie: Joanna Niemiec, Anna Kiełbasa, Janusz Przybusz i Bartłomiej Trzyna – II miejsce

Gimnazjum w składzie: Jakub Kruczek, Piotr Rak, Karolina Kiełbasa i KamilaBielec –

V miejsce.

W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli- Wiktoria Woźniak -I miejsce, Kamil Kopacki -I miejsce

,,Bezpieczne Wakacje”

Pod takim hasłem odbyło się 3 czerwca pod kątem bezpieczeństwa spotkanie edukacyjne w Multikinie rzeszowskim, zorganizowane przy współpracy Policji, Straży Pożarnej

i Ratowników Medycznych. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa mogą ich spotkać podczas przerwy wakacyjnej. W połączeniu ze specjalnie wyselekcjonowanym filmem pt. ,,Wakacje Mikołajka” i pokazem Ratowników Medycznych uczniowie naszej szkoły w sposób przystępny i interesujący mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku w domu, lesie i nad wodą.

SZKOLNE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE „SZPAK”

Cieszmy się wiosnąpod takim tytułem wystąpili uczniowie naszej szkoły w programie artystycznym w dniu 31. 05. 2015 r na Scenie Ośrodka Turystycznego ,,Błękitny San”

w Dynowie.

W programie:

– krakowiak w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego ŁUBIENKA w składzie Sylwia Surma, Jakub Socha, Michał Kiełbasa, Aleksandra Maciołek, Joanna Trybalska, Hubert Kiełbasa, Joanna Niemiec, Wojciech Karaś, Aleksandra Socha i Wiktoria Woźniak.

– piosenki: Kornelia Twardy „Derniere Danse”, Wiktor Kędzierski „Broken Vow” i Joanna Niemiec ,,Bombonierka”.

– utwór instrumentalny: w wykonaniu Damiana Trzyny ; utwór na keyboard „Bo ja mam tylko Jeden świat”

OMNIBUS

26 maja 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się VII edycja konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” w kategorii język angielski. Konkurs adresowany był do gimnazjalistów z gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego. Nasze gimnazjum reprezentowali: Joanna Kiełbasa (kl. II gim), Jakub Rachwał (kl. II gim), Rafał Bielec (kl. III gim) i Wiktor Kędzierski (kl. III gim). Uczeń kl. III gimnazjum Rafał Bielec otrzymał wyróżnienie.

DZIEŃ MATKI

26 MAJ

W dniu 26 maja 2015 r odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie poszczególnych klas przygotowały i zaprezentowały bogaty program artystyczny.

Mamy ze wzruszeniem oglądały występy swoich pociech nagradzając ich brawami.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły mamom róże i poczęstowały słodkościami.

Gminne Zawody Sportowe

w piłkę nożną

  1. 05. 2015 r.

W dniu 25 maja 2015 r odbyły się Gminne Zawody w piłkę nożną na boisku Orlik

w Dynowie. W zawodach udział brały drużyny z gimnazjum Dynowa, Pawłokomy

i Łubna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:

Bramkarz- Patryk Potoczny

– Piotr Rak

– Mateusz Kiełbasa

– Łukasz Socha

– Jakub Kruczek

– Grzegorz Trzyna

– Damian Sokolik

– Artur Szłapa

XI edycja Dnia Europejskiego

  1. 05. 2015 r.

Obchody Dnia Europejskiego stały się już tradycją naszej szkoły. Są one połączeniem zabawy, sprawdzeniem wiedzy na temat krajów Unii Europejskich, możliwością zaprezentowania swoich talentów wokalnych, tanecznych lub plastycznych. 15 maja 2015 roku odbyła się XI edycja tego wydarzenia. W tym roku uczniowie z klas IV-VI SP oraz I-III gimnazjum utworzyli 17 drużyn, by rozwiązywać zadania o tematyce europejskiej. Pomyślne ukończenie wszystkich 19 konkurencji wymagało rozległej wiedzy i umiejętności pracy w zespole. Oceniani byli przez swoich kolegów tak więc cała społeczność szkolna była zaangażowana. Niektóre konkurencje okazały się bardzo łatwe, ale niektóre sprawiły uczestnikom duże trudności i musieli po kilka razy podchodzić do tego samego zadania. Zabawa była przednia, uczestnicy rozwijali zawrotne prędkości przemieszczając się od stanowiska do stanowiska. Emocje, radość, śmiech, ale i zaciętość w dążeniu do zdobycia zaszczytnego miejsca na podium cieszyły organizatorki. Wiemy, że warto organizować takie uroczystości.

Oto zwycięskie drużyny:

Szkoła podstawowa

I miejsce – Amelia Maciołek, Kacper Bielec, Michał Kiełbasa (kl. V)

II miejsce – Justyna Kustra, Roksana Kustra, Amelia Potoczna (kl. V)

III miejsce – Klaudiusz Bułdak, Jakub Socha, Marcin Szłapa (kl. V)

Gimnazjum

I miejsce – Oliwia Kopacka, Wiktor Kędzierski, Kamil Krupa (kl. III gim)

II miejsce – Magdalena Bobowska, Justyna Karnas, Karolina Kiełbasa (kl. III gim)

III miejsce – Joanna Kiełbasa, Magdalena Kiełbasa, Kamila Sieńko (kl. II gim)

III miejsce – Miłosz Bielec, Kamil Kopacki, Jakub Rachwał (kl. II gim)

W czasie gdy starsze klasy rywalizowały w konkursie, uczniowie klas I-III SP wykonali piękne plakaty prezentujące ciekawostki o wybranych krajach europejskich.

Organizatorzy:

Diana Wasylowska-Kilon

Monika Zielińska

Wycieczka do Przemyśla

08.05.2015 r.

W dniu 8 maja 2015 roku odbyła się wycieczka do Przemyśla, Bolestraszyc

i Krasiczyna. W wycieczce wzięło udział 35 uczniów klas II-VI szkoły podstawowej. Opiekunami byli – Pani Renata Trzyna, Pani Krystyna Toczek i Pani Grażyna Spryszak. W programie wycieczki był udział uczniów w lekcji muzealnej , zwiedzanie Arboretum w Bolestraszycach oraz ogrodu zamkowego w Krasiczynie. Nasze wojaże rozpoczęliśmy od Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

w Przemyślu. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w lekcji muzealnej „Savoir vivre przy stole, czyli jak nie najeść się wstydu”. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli i wzbogacili wiedzę z zakresu zasad obowiązujących przy stole, nauczyli się jak należy nakryć do stołu i zachować się przy nim stosując się do ogólnie obowiązujących reguł. Następnie udaliśmy się do Bolestraszyc, gdzie zwiedziliśmy Arboretum. O „ dźwiękach i aromatach” przyrody w ciekawy sposób opowiadał pan przewodnik. Wiele gatunków roślin można było dotknąć

i przeczytać o nich z tabliczek informacyjnych znajdujących się w ogrodzie. Ciekawym uzupełnieniem były prace z wikliny, wybieg z pawiami oraz Muzeum Przyrodnicze.Po zwiedzeniu ogrodu w Bolestraszycach pojechaliśmy do Krasiczyna. Tam spędziliśmy przyjemne chwile pośród pięknej roślinności, spacerując po alejach parku zamkowego. Po przyjemnym odpoczynku na łonie natury ruszyliśmy w drogę powrotną do domu, gdzie z pewnością na każdego czekał pyszny domowy obiad.

3 MAJ – ŚWIĘTO NARODOWE

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”

W środę 29 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 w Łubnie odbył się uroczysty apel

z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przybyli na uroczystość odświętnie ubrani, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Młodsi uczniowie mieli przypięte biało-czerwone kotyliony i trzymali biało-czerwoną flagę.

Na wstępie p. dyrektor powitał księdza , nauczycieli , uczniów i pracowników obsługi. Na hasło „Baczność! Do hymnu!” odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-III gimnazjum pod opieką p. Grażyny Spryszak, p. Krystyny Toczek oraz p. Jakuba Trybalskiego przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

Młodzież ten nadzwyczajny temat przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy , wniosła dużo serca oraz zaangażowania

,,WITAMY WIOSNĘ”

17.04.2015r. odbyło się klasowe przedstawienie pt. „Witamy wiosnę”, które przygotowała klasa 1 a .Uczniowie przygotowywali się do odegrania scen, ucząc się ról, biorąc udział w próbach oraz przygotowując z rodzinami przebrania. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i dużymi brawami. Profesjonalne przygotowanie małych aktorów sprawiło, iż widownia była pod wrażeniem. Na koniec wszyscy stanęli do grupowego zdjęcia pamiątkowego !

Wychowawca: Diana Łukasiewicz

„JAŚ I MAŁGOSIA”

31.03.2015r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Teatru „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Była to historia rezolutnego rodzeństwa opowiedziana przez Gospodarza z Gospodynią, którzy piekli przy tym całą furę przepysznych, kolorowych słodkości oraz tajemniczych opowieści. Akcja sztuki rozgrywała się w niewielkiej, ale za to najlepszej cukierence w miasteczku. Główni bohaterowie Jaś i Małgosia wpadli w nie lada tarapaty.Bohaterowie pokazali, że w życiu można spotkać się ze złem. Trzeba jednak umieć sobie radzić w trudnych sytuacjach. Nie poddawać się i walczyć o swoje szczęście. Nie można bezczynnie stać, gdy ktoś nas krzywdzi. Trzeba się bronić. Podczas wizyty w teatrze dzieci miały okazję obejrzeć piernikowy domek !

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

dla Gimnazjalistów

26 marca 2015 r. uczniowie III klasy gimnazjum Rafał Bielec i Wiktor Kędzierski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, który został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Dynowie. Nasz uczeń Rafał Bielec odniósł ogromny sukces zajmując I miejsce w tym konkursie.

Monika Zielińska -nauczyciel j. angielskiego

TOPIENIE MARZANNY

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno.

Pięknie Cię żegnamy, bo wiosnę witamy!

Tak wykrzykiwały wszystkie najmłodsze dzieci z naszej szkoły 20 marca 2015 r. Uczniowie

z klas 0-3, zgodnie z pradawną tradycją, wybrali się z własnoręcznie wykonaną kukłą na wiosenny pochód. Marzanna jest symbolem zimy, a tą chcieliśmy już od dawna pożegnać!

W dniu 23 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w IV edycji konkursu ,, Leśne dyktando”, który organizowany był przez Nadleśnictwo Dynów i Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, współorganizatorami konkursu było: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie i Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych

i ponadgimnazjalnych z terenu Pogórza Przemysko- Dynowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne napisanie humorystycznego tekstu tematycznie związanego

z przyrodą i lasem. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Uczennica klasy

III gimnazjum – Magdalena Bobowska – została wyróżniona w kategorii szkół gimnazjalnych.

3 grudnia 2014 r. odbyła się wycieczka uczniów klas III- V SP do Rzeszowa.

Najpierw w kinie Helios mieszczącym się w Galerii Rzeszów uczniowie obejrzeli film pt. ,,Pinokio”, a następnie zwiedzili jedną z największych atrakcji Rzeszowa – Podziemną Trasę Turystyczną przebiegającą pod kamienicami i płytą Rynku. Przejście przez ,,Rzeszowskie Piwnice” było dla uczniów żywą lekcją historii oraz dostarczyło im wielu emocji.

W dniu 11 stycznia 2015 r bardzo duża grupa naszych uczniów wystąpiła z jasełkami, które odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej.

Misterium Bożonarodzeniowe zostało zaprezentowane licznie zgromadzonej społeczności lokalnej. Przedstawienie zaszczycili swą obecnością także zaproszeni goście:, m.in. Pani Beata Skiba – Przewodnicząca Rady Gminy Dynów, Pani Małgorzata Sieńko – sołtys wsi Łubno oraz miejscowi radni. Występy uczniów- ich dialogi, śpiew,

a także taniec dzieci młodszych w rytm skocznej pastorałki ,,Skrzypi wóz” oraz polonez wykonany do kolędy ,, Bóg się rodzi”- doskonale oddawały nastrój tego magicznego okresu związanego z przyjściem na świat Dzieciątka Jezus. W klimat czasów biblijnych wprowadzały piękne dekoracje, kostiumy, muzyka, oświetlenie i oczywiście wspaniała kreacja poszczególnych ról. Jasełka bardzo się podobały i wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

Skip to content