2018/2019

BEZPIECZNE WAKACJE

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

KOMERS 2019r.

Dyskoteka na pożegnanie uczniów klasy ósmej i trzeciej gimnazjum

Tradycją w naszej szkole jest uroczyste żegnanie się najstarszych uczniów, dlatego też 6 czerwca odbyła się dyskoteka, zorganizowana przez rodziców. W kameralnym gronie, przy muzyce dyskotekowej odbyła się wyśmienita zabawa. Odświętne stroje, uśmiechnięte twarze i roztańczone nogi zdobiły parkiet naszej sali, a wspaniały humor i niesamowita energia towarzyszyły uczestnikom zabawy aż do samego końca.

Niezwykłe chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci absolwentów
Szkoły Podstawowej w Łubnie.

Uczniowie i wychowawcy bardzo dziękują rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.

ZAKOPANE 10-13.06.2019r.

 Pieniny – Zakopane – Energylandia

10 czerwca, w poniedziałek, uczniowie klas V-VIII SP oraz III Gimnazjum wyruszyli  na czterodniową wycieczkę górską do Zakopanego. Wzięło w niej udział łącznie 45 uczniów.

Głównym celem pierwszego dnia naszej wyprawy był przyjazd do Pienińskiego Parku Narodowego, który zajmuje najcenniejszy pod względem krajobrazowym i przyrodniczym obszar. Szlakiem górskim ze Sromowiec Niżnych udaliśmy się na pieszą wycieczkę na Trzy Korony (982 m. n.p.m.). Następnie czekał nas Spływ Dunajcem na flisackiej tratwie do Szczawnicy. Spływ jest jedną z największych atrakcji turystycznych
a jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Dunajec wyżłobił w wapiennych skałach wąwóz zwany Przełomem Dunajca. Tradycja spływu na drewnianej tratwie zbudowanej z połączonych ze sobą wąskich łódek sięga pierwszej połowy XIX wieku. W trakcie spływu flisacy opowiadają o Pieninach przytaczając legendy o Janosiku oraz pokazując najciekawsze miejsca na trasie. Po całym dniu wędrówek górskich udaliśmy się do Zakopanego na zasłużony odpoczynek i zakwaterowanie się w Willi ,, U Hani i Jędrka”.

Program drugiego dnia wycieczki  okazał się także bardzo interesujący. Z Kuźnic uczniowie wyjechali kolejką na Kasprowy Wierch, który jest jednym z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów. Z Kasprowego Wierchu rozpościerały się piękne widoki. Na wschodzie i południowym wschodzie podziwialiśmy Granaty, Kościelec, Kozi Wierch, Zawratową, Niebieską i Gąsienicową Turnię oraz Świnicę, na południu galerię szczytów słowackich, na zachodzie szczyty Tatr Zachodnich (a wśród nich Czerwone Wierchy oraz Giewont).Na północy, w dole widoczne było Zakopane.

Kolejnym punktem naszego zwiedzania  ale nie ostatnim był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi, który okazał się wielką atrakcją szczególnie dla chłopców. Skocznia ta jest największą i najstarszą skocznią narciarską w Polsce. Jest ona popularnym obiektem sportowym szczególnie podczas skoków narciarskich. Pełni wrażeń a zarazem zmęczeni udaliśmy się na wymarzony relaks do Term BUKOVINA TATRZAŃSKA składających się z 20 basenów usytuowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, gdzie zaczerpnęliśmy relaksu w gorącej wodzie o temperaturze od 30 do 38°C. Dodatkowo uczniowie spędzili cudowne chwile na zjeżdżalniach gdzie zabawa była fantastyczna.

Trzeciego dnia naszej wspaniałej wycieczki czekał nas ciężki dzień. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na w górską wyprawę nad Morskie Oko, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego. To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku w odległości około 25 km od Zakopanego. Miejsce to zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Uczniowie pokonali trasę pieszo i wykazali się wielką odwagą, pracowitością i wytrwałością. W drodze powrotnej udaliśmy się na spacer po Krupówkach, które są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta, gdzie uczniowie mieli możliwość zakupu pamiątek. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na obiadek i odpoczynek przed kolejną atrakcją naszej wycieczki. Wieczorem uczniowie mieli ognisko pożegnalne z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło też super zabawy i tańców.

Ostatniego, czwartego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu się w drodze powrotnej udaliśmy się do  Energylandi do największego rodzinnego parku rozrywki położonego w pięknej i malowniczej miejscowości  Zator. W parku podzielonym na cztery strefy tematyczne znajdowało się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie wykazali się wielką odwagą. Nie był im straszny Hyperion ani Speed water coaster.Następnie udaliśmy się na pyszny obiadek, po którym wyruszyliśmy do domu. Dotarliśmy cali, zdrowi, szczęśliwi, pełni nowych przeżyć, doświadczeń i wrażeń. Wycieczka była bardzo udana, pogoda słoneczna a uczniowie bardzo zadowoleni.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom wycieczki(pani D. Łukasiewicz, pani K.Węgrzyn i panu dyrektorowi R. Mryczko) serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i za opiekę.

Szczególne podziękowania na ręce sponsorów: Państwo Danuta i Piotr  Gdyczyńscy, Pan Waldemar Toczek, Bank Spółdzielczy w Dynowie, Pan Wiesław Kiełbasa.

 

Krystyna Węgrzyn

,,Gdzie nie sięga wzrok” oraz „Co słychać?” – 5.06.2019r.

Pod takim właśnie hasłem odbyła się wystawa interaktywna, która okazała się prawdziwą naukową przygodą dla uczniów naszej szkoły. Zwiedzanie wystawy poprzedziły interesujące pokazy naukowe.

Wystawa zorganizowana została przez Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Uczestniczący w niej uczniowie to może kiedyś w przyszłości młodzi pasjonaci nauki, ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk.

Podczas wystawy uczniowie samodzielnie mogli zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta.

Kolejna wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoniła uczniom niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wystawy wypełniło ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska lepiej niż niejedna książka do fizyki.

Interaktywna wystawa okazała się doskonałą zabawą i możliwością nauki poprzez doświadczenie.

Organizatorem wyjazdu była pani Jolanta Zabój, Krystyna Węgrzyn i Kazimiera Baran.

Moda na jazdę rowerem zdobywa coraz większą popularność wśród dzieci, dla których karta rowerowa jest niezbędna, jeśli chcą uczestniczyć w ruchu na drogach publicznych. Zgodnie bowiem z prawem, osoba która ukończyła 10 lat, a nie ma ukończonych jeszcze lat 18, może jeździć rowerem po drogach publicznych wyłącznie wtedy, gdy posiada kartę rowerową.

Dlatego też w dniu 29 maja uczniowie naszej szkoły z klasy IV i V pod opieką pani Jolanty Zabój i Krystyny Węgrzyn przystąpili do egzaminu na kartę rowerową , który został poprzedzony testami z zakresu wiadomości o przepisach  ruchu drogowego i budowy roweru.

Wszyscy uczniowie otrzymali wynik pozytywny i uzyskali kartę rowerową.

Wycieczka do Sandomierza klas 0-III – 4.06.2019r.

Roksana Kustra laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo”

W dniu 03 czerwca 2019 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie podsumowany został X jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych pt. Porozmawiajmy o uzależnieniach oraz pozostałe wojewódzkie konkursy realizowane w roku szkolnym 2018/19 przez Państwową Inspekcję Sanitarną na terenie województwa podkarpackiego. Rozdano również nagrody laureatom wojewódzkich konkursów plastycznych: Zawsze RazemTrzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo oraz konkursu na plakat z hasłem antytytoniowym.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na plakat pt. „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo”. Komisja konkursowa oceniła 270 prac, z 60 szkół i przyznała 9 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy III gimnazjum Roksana Kustra, której serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Patronat na konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, oraz Wojewoda Podkarpacki p. Ewa Leniart.

Szkolne Prezentacje Artystyczno – Kulturalne – „SZPAK” 2.06.2019r.

W dniu 02.06.2019 r. w Parku Miejskim w Dynowie odbyły się Szkolne Prezentacje Artystyczno – Kulturalne – „SZPAK”. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.

Naszą szkołę reprezentowała Anna Kiełbasa uczennica kl. III gimnazjum, która otrzymała wyróżnienie w konkursie piosenki „Przebój wakacyjny”.

Gratulujemy!

FESTYN RODZINNY 2.06.2019r.- fotorelacja

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE połączone z PROFILAKTYKĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

W dniu 31 maja 2019r. tradycyjnie w naszej szkole miały miejsce zawody sportowe dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Dynów. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Dynowie przy współpracy z UKS Łubienka.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach:

I kategoria Szkoła Podstawowa klasy 0-III
II kategoria – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
III kategoria – klasa VII- Gimnazjum;

Turniej składał się z dwóch części:
z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych

– konkurs plastyczny – wykonanie pracy plastycznej pod hasłem ,,Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć” oraz dla uczniów starszych ,,Dopalacze kradną życie”

-sportowej, w następujących dyscyplinach :
Szkoła Podstawowa klasy I-III

bieg na 30 m ze startu wysokiego

skok w dal drużynowo

rzut piłką lekarską 1 kg

– sztafeta 4 x 30m

Szkoła Podstawowa IV-VI

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 2 kg,

– Sztafeta,

Gimnazjum

– Bieg na 60 m ze startu wysokiego,

– Skok w dal z miejsca drużynowo,

– Rzut piłką lekarską 3 kg,

– Sztafeta,

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa klasy I-III w składzie :

Dawid Hrycko, Alan Huk, Gabrysia Sieńko, Amelia Pyra –II miejsce

Szkoła Podstawowa klasa IV-VI w składzie:

Kamila Kijowska, Kaja Trzyna, Jakub Maciołek, Jakub Sycz -III miejsce

Gimnazjum w składzie:

Miłosz Zabój, Amelia Maciołek, Aneta Rębiś, Klaudiusz Bułdak– II miejsce

W konkursie plastycznym nasi uczniowie zajęli:

Miłosz Kowal– uczeń klasy III g- II miejsce

Daria Kustra– uczennica klasy V SP – I miejsce

Martynka Kijowska– uczennica klasy II SP – II miejsce

Nagrody pieniężne zdobyte przez uczniów zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dynów

Pana mgr Wojciecha Piecha.

Gratulujemy wygranej !!!!!

Za przygotowanie uczniów do zawodów sportowych oraz za opiekę podczas zawodów byli odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Krystyna Węgrzyn i Pan Roman Mryczko.

FlyPark Rzeszów

Rzeszowski FlyPark to największy w Polsce park trampolin, który proponuje moc atrakcji oraz wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie parku znajduje się kilka stref, w których można spróbować określonej aktywności. Ścieżki akrobatyczne pozwalają na wykonanie efektownych wrzutów do kosza, a baseny z gąbkami są miejscem do nauki podstawowych akrobacji, które później można wypróbować na arenie głównej, gdzie są dostępne różnorodne trampoliny, kwadratowe, prostokątne, ukośne oraz dla bardziej zaawansowanych przeszkody i pasy akrobatyczne.

Wszystkich tych atrakcji mogli spróbować uczniowie naszej szkoły, którzy w dniu 24 maja 2019r. pod opieką pani Krystyny Węgrzyn i Jolanty Zabój odwiedzili to magiczne miejsce pełne różnych atrakcji, wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

SZANOWNY RODZICU, DROGI UCZNIU

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy w szkole działania wychowawcze i profilaktyczne.

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 r.

oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami

utworzyliśmy

ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

Znajdziesz ją  na parterze szkoły .

Skrzynka została stworzona aby zgłaszać uwagi na ewentualne niewłaściwe zjawiska, które mogą wystąpić
w szkole – zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa.

XXIV Szkolny Konkurs Recytatorski

30 maja 2019 r. odbył się XXIV Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „W zdrowym ciele – zdrowy duch” skierowany do uczniów klas I-III, IV-VIII i gimnazjum. Organizatorem konkursu była p. Grażyna Spryszak . Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów. Wszyscy uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice występujących dzieci.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

KLASY I-III

I miejsce- Julia Bułdak kl. I

II miejsce- Martyna Kijowska kl. II

III miejsce- Dawid Hrycko kl. II

KLASY IV-VIII

I miejsce- Gracjan Radzimski kl. V

II miejsce- Anna Hrycko kl. V

III miejsce- Kamila Kijowska VI

GIMNAZJUM

I miejsce- Amelia Potoczna

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora szkoły Romana Mryczko.

<strong><em>Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!</em></strong>

„Wrażliwe serce i pełne ręce”

28 maja 2019r. zakończyliśmy kolejną akcję charytatywną . Tym razem pomagaliśmy Parafii Rzymsko- katolickiej pw. św. Jana Nepomucena w Bojanach na Ukrainie. Przez cały miesiąc zbieraliśmy żywność długoterminowej przydatności, środki czystości i higieny oraz zabawki i ubrania dla polskich rodzin mieszkających w Bojanach. W tym dniu odwiedził naszą szkołę ks. Marcin Miraś i p. Michał Zięzio. Ks. Marcin opowiadał o swojej pracy i posłudze wśród tamtych parafian. Chyba najbardziej zapadło nam w pamięci to, że cała parafia żyje jak jedna wielka rodzina (np. wspólne świętowanie dzielenie się opłatkiem po Pasterce, wzajemne odwiedzanie się w czasie wizyty duszpasterskiej- tzw. „kolęda”). Na koniec spotkania przekazaliśmy zebrane produkty i artykuły spożywcze. Cieszymy się , że znów mogliśmy liczyć na pomoc mieszkańców Łubna. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do tej akcji!

Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski

„Spotkanie z Językiem Angielskim”

24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wesołej odbyło się „Spotkanie z Językiem Angielskim”. Adresatami tego wydarzenia byli drugoklasiści naszej szkoły oraz SP nr 2 w Wesołej.  Celem tego spotkania było propagowanie nauki języka angielskiego oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji z rówieśnikami. Dzieci doskonale się bawiły rozwiązując przygotowane dla nich  zadania. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki oraz pamiątkowy dyplom. Organizatorem spotkania była nauczycielka języka angielskiego Monika Zielińska.

OMNIBUS 2019

22 maja 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie języka angielskiego Omnibus 2019, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie. Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Chromiak (kl.VIII), Laura Kopacka (kl. VIII), Sylwia Surma (kl. VIII) i Miłosz Kowal (kl. III gim). W czasie przerwy konkursowej uczniowie skorzystali z poczęstunku w stołówce szkolnej, zapoznali się z ofertą edukacyjną ZSZ w Dynowie oraz uczestniczyli w pokazach przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

POMAGAMY!

Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”. W tym roku, podobnie , jak w ubiegłym pomagaliśmy Podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu. Zbieraliśmy pieniążki od 29 kwietnia do 21 maja na łączną kwotę 930 zł 21 groszy, co dało” 21 metrów dobra”! 21 maja – w dzień finału akcji- gościliśmy panie pracujące w tamtejszej placówce, tj. p. Agnieszkę Karaś i p. Beatę Pszonak. Otrzymaliśmy od podopiecznych piękny plakat i zaproszenie, jako wyraz wdzięczności za okazane serce i wsparcie, bowiem gromadzone pieniądze będą przeznaczone na budowę windy w ich ośrodku, która jest niezbędna dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wszystkim , którzy wsparli tę akcję serdecznie dziękujemy!

Finał diecezjalny Konkursu Biblijnego „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego” dla uczniów szkół podstawowych

14 maja 2019r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się trzeci etap- finał Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych Archidiecezji Przemyskiej. Wszystkich finalistów było 120. Naszą szkołę i zarazem dekanat Dynów reprezentował Piotr Gałajda, uczeń klasy VI. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test w oparciu o lekturę Ewangelii wg św. Marka i Listów Apostolskich św. Pawła do Tytusa i do Tymoteusza. Piotrowi gratulujemy dużej wiedzy i tytułu finalisty!

Spacer ,,Rzeszowskimi piwnicami” z XIV -XVIII w

W dniu 16 maja 2019 r. uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej w Łubnie wraz z wychowawcami wyjechali do Rzeszowa, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną. Spacer ,,Rzeszowskimi piwnicami” z XIV-XVIII w o głębokości<strong> </strong>0,5 – 10 m pod płytą Rynku, długości 369 m dostarczył uczniom wielu wrażeń i na długo pozostanie im w pamięci. Dodatkową atrakcją wyjazdu było kino, gdzie uczniowie obejrzeli piękny, wzruszający film pt. ,,Mia i biały lew”. Adaptacja przybliżyła oglądającym afrykańską faunę i ukazała destrukcyjne działania człowieka wobec niej. W filmie zwrócono także uwagę na takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, szacunek do ludzi i zwierząt, tolerancja.
Wycieczka była ciekawa.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY

30 kwietnia 2019 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu szkolnego na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Oto wyniki konkursu:

Kategoria: kl. I-V SP

I miejsce – Julia Bułdak (kl. I)

II miejsce – Aleksander Myćka (kl. II)

II miejsce – Oskar Maciołek (kl. I)

III miejsce – Kamil Trybalski (kl. I)

&nbsp;

Kategoria: kl. VI-VIII SP i III gimnazjum

I miejsce – Patrycja Gołąb (kl. III gimnazjum)

II miejsce – Roksana Kustra (kl. III gimnazjum)

III miejsce – Kamila Kijowska (kl. VI)

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

&nbsp;

Samorząd Uczniowski

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2019 r. dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Pani Grażyny Spryszak, Krystyny Toczek oraz Pana Jakuba Trybalskiego. Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego, po którym uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI

Dnia 26 kwietnia 2019r.w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnie odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z panem Zbigniewem Kołbą – autorem książki pt. ”Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Na spotkanie przybyli uczniowie <strong>z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Łubnie.</strong> Autor zachęcał uczestników do czytania książek, zgłębiania zawartej w niej wiedzy, dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, trafnie odpowiadały na wszystkie zadawane pytania. Na zakończenie uczestnicy podziękowali naszemu gościowi za spotkanie wręczając mu piękne kwiaty.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

W imieniu całej społeczności  szkolnej

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

za wszystkie wolne datki, które zostawiali Państwo przy wyjściu ze spektaklu .

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 2000,00 zł.

Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na cele szkolne.

Dziękując Wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie
i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szkoły Podstawowej w Łubnie

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 14.04.2019r. – FOTORELACJA

ZAPROSZENIE

II Turniej Wiedzy „Matematycznie Kreatywni”

W dniu 12 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się II Turniej Wiedzy „Matematycznie Kreatywni”. W tym konkursie wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły: Kacper Bielec i Miłosz Kowal z klasy III gimnazjum.

Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu wyłonienie 10 półfinalistów i polegał na rozwiązywaniu zadań w formie testu zamkniętego z wykorzystaniem platformy: <a href=”https://guizizz.com”>https://guizizz.com</a>. W tym etapie najlepszym okazał się Miłosz Kowal, zdobywając 90% punktów. Również Kacper Bielec zakwalifikował się do półfinałowej dziesiątki. W dalszych eliminacjach nasi uczniowie znaleźli się poza podium.

Konkurs miał bardzo atrakcyjną formę (Jeden z dziesięciu) i dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Przyczynił się też do większego zainteresowania matematyką, która jest przecież królową nauk.

KIERMASZ WIELKANOCNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW, RODZICÓW

ORAZ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ŁUBNA

NA SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY !

W galerii można zobaczyć część naszej oferty.

Zachęcamy do zakupu pięknych ozdób,

które znajdują się na korytarzu szkolnym (parter).

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie

Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Gminy Dynów

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pawłokomie. Turniej został uroczyście otwarty w dniu 20 marca dla reprezentacji chłopców, a 21 marca dla reprezentacji dziewcząt przez Wójta Gminy Dynów, który był jednym z organizatorów zawodów.

Celem zawodów była popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży, integracja uczniów szkół z terenu Gminy Dynów oraz rozwijanie współpracy pomiędzy tymi szkołami.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewcząt z klas ósmych i oddziałów gimnazjalnych wszystkich szkół z terenu Gminy Dynów.

<strong>Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie:</strong>

Mateusz Karnas, Klaudiusz Bułdak, Tomasz Szul, Miłosz Kowal, Marcin Szłapa, Jakub Socha, Przemysław Zajchowski oraz Michał Steliga po rozegranych meczach z drużynami ze Szkoły w Dylągowej, Pawłokomie, Harcie, Ulanicy, Dąbrówce Starzeńskiej <strong>zajęła II miejsce </strong>na podium.

<strong>Reprezentacja dziewcząt w składzie:</strong> Dorota Karnas, Aneta Rębiś, Patrycja Gołąb, Amelia Maciołek, Justyna Kustra, Roksana Kustra, Kinga Sieńko, Anna Kiełbasa również po rozegranych spotkaniach tak jak drużyna męska <strong>zajęły II miejsce</strong> na podium zostając wicemistrzem Gminy Dynów.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek. Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom – Szkole Podstawowej w Pawłokomie oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu ,,Jedność” w Dylągowej dziękujemy za zaproszenie.

Opiekunem drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego Krystyna Węgrzyn.

ŻEGNAJ ZIMO – WITAJ WIOSNO

Płynie Marzanna,
marcowa panna,
za siódmy las,
za siódmy las!
Mróz pożegnajmy,
słońce witajmy,
już wiosny czas, już czas!

W dniu 21.03.2019r. młodsze dzieci wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,, pożegnania zimy – powitania wiosny”.

WARSZTATY WIELKANOCNE

W dniach 19 -20 marca br. w klasach 0-III odbyły się zajęcia otwarte – warsztaty z rodzicami. Tematem zajęć były „Ozdoby Wielkanocne”. Zajęcia prowadziła pani Huk Monika, która wykazała się niezwykłą kreatywnością, dzieląc się ciekawymi i oryginalnymi pomysłami.

28 lutego odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu drugi etap Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach- o św. Andrzeju Boboli. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Toczek(kl. VII) i Roksana Kustra(III gim).

7 marca w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Dynowie miał miejsce etap dekanalny Konkursu Biblijnego, w którym zmierzyło się 25 uczniów z 9 szkół. Treścią rozwiązywanego testu była Ewangelia wg. św. Marka. Nasi reprezentanci, w osobach: Anna Hrycko (kl. V), Kamila Kijowska (VI) i Piotr Gałajda (VI), zdobyli wysokie miejsca- X, VII i II. Miło nam poinformować, że do finału zakwalifikował się Piotr, który 14 maja 2019r. będzie także reprezentować Dekanat Dynów.

Gratulujemy!

”Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie

W dniu 25 II 2019 r. odbył się jednodniowy wyjazd do Rzeszowa na imprezę edukacyjną pt. ”Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym. Rozbudzanie zainteresowań teatrem, rozwijanie świadomości i ekspresji kulturowej oraz obcowania ze sztuką. Przeniesienie świata klasyki polskiej literatury do świata teatru ,mocno zadziałało na naszą wyobraźnię. Trudny w odbiorze dramat romantyczny, dzięki grze aktorskiej, wzbudził zainteresowanie uczniów. Zaciekawiła nas interpretacja tekstu, zauroczyły oryginalne kostiumy , a piękna muzyka przeniosła w legendarne okolice jeziora Gopło. Spektakl pomógł lepiej zrozumieć lekturę. Na zakończenie sztuki zagrzmiały zasłużone brawa. Zachęcamy wszystkich do przeczytania “Balladyny” oraz obejrzenia spektaklu.

Opiekunowie :

Grażyna Spryszak

Renata Trzyna

BEZPIECZNE FERIE

ZABAWA KARNAWAŁOWA – 7.02.2019r.

WALENTYNKI 2019

W Dniu Świętego Walentego

Przyjmij życzenia od kogoś bliskiego…

W tym roku Walentynki w naszej szkole odbyły się 6 lutego. Jak zwykle uczniowie obdarowali się nawzajem mnóstwem pięknych kartek za pośrednictwem poczty walentynkowej. Uczennice kl. III gimnazjum Roksana i Amelia wspaniale sprawdziły się w roli listonoszek. Cieszymy się, że tak dużo osób chciało sprawić innym radość, bo Walentynki to nie tylko święto miłości, ale również przyjaźni.

Samorząd Szkolny

SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

22 stycznia 2019 r. został przeprowadzony szkolny konkurs z języka angielskiego pod hasłem „Bajki po angielsku”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów kl. IV-VI.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Piotr Gałajda kl. VI

II miejsce – Julia Kubalewska kl. V

III miejsce – Kamila Kijowska kl. VI

Gratulacje dla zwycięzców!

Monika Zielińska

XXII DYNOWSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

26 stycznia 2019 r.  w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dynowie odbył się XXII DYNOWSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, w którym uczennica naszej szkoły Anna Kiełbasa  – w kategorii GIMNAZJA-SOLIŚCI – ZAJĘŁA II MIEJSCE.

GRATULUJEMY!!!

INFORMACJA

ZAPISY DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

BĘDĄ TRWAŁY OD 1.02.2019r. DO 28.02.2019r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

29 stycznia 2019r. (wtorek)

 godz. 15.30

1% PODATKU

Jak przekazać 1% podatku?

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz:

KRS: 0000270261

oraz poniższy cel szczegółowy:

SP W ŁUBNIE 8232

DZIĘKUJEMY !!!!

„GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA”

20 stycznia 2019r. dzieci naszej szkoły otrzymały paczki świąteczne w ramach akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka”.    Akcja jest częścią światowego przedsięwzięcia o nazwie Operation Christmas Child zainicjowanego przez organizację Samaritans Purse z USA, w ramach którego w zamożnych krajach świata przygotowuje się paczki dla dzieci i przesyła do 124 krajów w tym do Polski. Paczki przygotowywane są przez dzieci dla dzieci.   Serdecznie dziękujemy WOLONTARIUSZOM, którzy odwiedzili naszą szkołę.

ZIMA, ZIMA, ZIMA

Wstaję dziś rano,
Uwierzyć nie mogę,
Biały śnieg przykrył
Domy, pola i drogę.

Ach jak cudownie,
Będzie od ranka,
Jeździć na nowych,
Drewnianych sankach.

WSPANIAŁA ZABAWA UCZNIÓW KLASY I-III NA ZIMOWYM PUCHU

W RAMACH LEKCJI WYCHOWANIA – FIZYCZNEGO

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 20 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie pan dyrektor Roman Mryczko przywitał gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Następnie dzieci przygotowały   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione   radością,  śpiewem  i   tańcem. Na zakończenie zaproszono Babcie i Dziadków na koncert Chóru VIOLINO oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

XI Konkurs Bożonarodzeniowy „Radosne Święta – Twórcze Święta”

10 stycznia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie odbył się konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu oraz konkurs recytatorski, którego myślą przewodnią były słowa B. Ostrowskiej :

„Po zawiei po śnieżycy, białą wsią od chat do chat

Wędrujemy kolędnicy, rozśpiewani w cały świat”.

Trzecią kategorią był konkurs plastyczny, gdzie nasza szkołę reprezentowały Patrycja Gołąb

i Roksana Kustra. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały Amelia Potoczna   i Sandra Chromiak, która zdobyła III miejsce. Natomiast do testu wiedzy o Bożym Narodzeniu przystąpili uczniowie z klasy VII, VIII i III gimnazjum w osobach: Katarzyna Toczek, Sylwia Surma, Anna Kiełbasa, Roksana Kustra, Aneta Rębiś, Miłosz Kowal   i Tomasz Szul. Tutaj I miejsce zajęła Aneta Rębiś. Wszystkim uczestnikom gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

W imieniu całej społeczności  szkolnej

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

za przybycie, pozytywny odbiór oraz hojne datki ,

które zostawiali Państwo przy wyjściu z Jasełek .

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 2540,00 zł.

Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na cele szkolne.

Dziękując Wszystkim mamy nadzieję,

że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie

i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szkoły Podstawowej w Łubnie

JASEŁKA – 6 stycznia 2019r.

ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie

 Szkoły Podstawowej w Łubnie

serdecznie zapraszają na JASEŁKA,

które odbędą się 6 stycznia 2019r. o godz. 16.00

w sali gimnastycznej szkoły

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Z okazji

Świąt Bożego Narodzenia

oraz nadchodzącego Nowego Roku

składam najlepsze życzenia

zdrowia, pomyślności i pogody ducha.

Niech ten szczególny czas,

w którym Bóg przychodzi do naszych serc i domów

będzie dla wszystkich okresem zadumy, wyciszenia,

wypoczynku i prawdziwej radości.

                                                                 Roman Mryczko

                                                                   Dyrektor Szkoły Podstawowej

                                                                w Łubnie

APEL ŚWIĄTECZNY

21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W podniosły nastrój wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali świąteczny występ. Wysłuchaliśmy kolęd oraz bożonarodzeniowych piosenek, przypomniano nam zwyczaje świąteczne oraz zastanawialiśmy się, co najcenniejszego można ofiarować swoim bliskim i przyjaciołom. Następnie pan dyrektor Roman Mryczko złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Podczas apelu zostali nagrodzeni uczniowie biorący udział w konkursie pod hasłem „Najpiękniejszy Świąteczny Stroik”, który został zorganizowany przez Samorząd Szkolny.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria rodzinna dla uczniów klas I-IV SP

I miejsce – Artur Twardy kl. III SP

I miejsce – Oskar Maciołek kl. I SP

II miejsce – Martyna Kijowska kl. II SP

II miejsce – Kamil Trybalski kl. I SP i Kacper Trybalski kl. IV SP

III miejsce – Maciej Majda kl. I SP

Kategoria klasy V-VIII oraz III gimnazjum

I miejsce – Patrycja Gołąb kl. III g

I miejsce – Kamila Kijowska kl. VI

II miejsce – Justyna Kustra kl. III g

III miejsce – Amelia Potoczna kl. III g

Ważnym punktem świątecznego spotkania było losowanie czterech pluszaków wśród uczniów, którzy zakupili ozdoby choinkowe na kiermaszu szkolnym. Zwycięzcami loterii zostali: Zuzanna Zajchowska kl. I, Natalia Gierula kl. IV, Filip Żebrowski kl. II oraz Przemysław Tworzydło kl. IV. Gratulujemy szczęśliwym zwycięzcom!

II EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNĄ

18 grudnia 2018r. w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu plastycznego na przyrodniczo-ekologiczną ozdobę świąteczno-noworoczną. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły uczennice: Natalia Gierula, Maja Socha, Emilia Steliga, Patrycja Pękalska, Amelia Socha, Amelia Sycz, Daria Kustra, Martyna Wojtowicz, Kamila Kijowska, Magdalena Łazor, Sandra Chromiak, Laura Kopacka, Roksana Kustra i Amelia Potoczna.

Miło nam poinformować, że Magdalena Łazor zdobyła III miejsce, a Kamila Kijowska i Roksana Kustra wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe upominki. Gratulujemy!

IV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – 14.12.2018r.

Protokół z obrad jury IV EDYCJI GMINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łubnie pod patronatem:

1. Wójta Gminy Dynów

2. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubnie

3. Ks. Proboszcza parafii Łubno

4. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dynowie

5. Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łubnie

6. Gminnej Biblioteki Publicznej

W DNIU 13.12.2018r. KOMISJA W SKŁADZIE:

1. Pani Mariola Kaczor – przewodnicząca

2. Pani Agata Pyra – członek

3. Ks. Stanisław Borkowski – członek

dokonała podsumowania konkursu i nagrodziła następujące prace

KATEGORIA RODZINNA

I MIEJSCE – Krzysztof Kolano – SP w Dylągowej

II MIEJSCE – Patrycja Kośmider – SP im. ks. B. Markiewicza w Harcie

III MIEJSCE – Oliwia Wydra – SP w Laskówce

KATEGORIA KLAS IV-VI

I MIEJSCE – Maksymilian Karaś – SP w Pawłokomie

II MIEJSCE – Adam Słupek – SP w Bachórzu

III MIEJSCE – Jagoda Martowicz – SP Dylągowej

KATEGORIA KLAS VII,VIII SP – III GIMNAZJUM

I MIEJSCE – Roksana Kustra – SP w Łubnie

II MIEJSCE – Marlena Stokłosa – SP w Bachórzu

III MIEJSCE – Tomasz Sieńko – SP w Łubnie

Przyznano 13 wyróżnień.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

WARSZTATY OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

W dniach 11 -12 grudnia br.  w klasach 0-III odbyły się zajęcia otwarte – warsztaty z rodzicami. Tematem zajęć były „Ozdoby Bożonarodzeniowe”. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe. Zajęcia prowadziła pani Huk Monika, która wykazała się niezwykłą kreatywnością, dzieląc się ciekawymi i oryginalnymi pomysłami.

Efekty twórczej pracy i zaangażowania dzieci oraz dorosłych można obejrzeć w galerii zdjęć

Projekt „Bezpieczeństwo dzieci i seniorów na nieoświetlonych wiejskich drogach”

11.12.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i seniorów na nieoświetlonych wiejskich drogach.  Spotkanie  prowadzone było w formie prelekcji połączonej z debatą publiczną, podczas której  uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i potrzeby dotyczące poprawy bezpieczeństwa drogowego w swoim najbliższym otoczeniu.

SZKOLNE MIKOŁAJKI – 6.12.2018r.

ZABAWA ANDRZEJKOWA – 28.11.2018r.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Dnia 21 listopada świętowaliśmy w klasie II Dzień Życzliwości. Jak wiadomo, kolorem życzliwości jest kolor żółty i taki też kolor królował w naszej klasie w tym radosnym dniu. Uczniowie dzięki POCZCIE ŻYCZLIWOŚCI mogli przekazywać innym osobom karteczki z życzliwymi słowami i pozdrowieniami .

Pamiętajmy – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW, RODZICÓW

ORAZ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ŁUBNA

NA SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !

W galerii można zobaczyć część naszej świątecznej oferty.

Zachęcamy do zakupu pięknych ozdób,

które znajdują się na korytarzu szkolnym (parter).

 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie

Uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn Polski

Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 9 LISTOPADA, O GODZINIE 11:11 UCZNIOWIE WRAZ Z NAUCZYCIELAMI ODŚPIEWALI CZTERY ZWROTKI „MAZURKA DĄBROWSKIEGO”.

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO KLAS MŁODSZYCH pt. „NIEPODLEGŁA”

W związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klas młodszych zakończyli realizację projektu edukacyjnego pt. „Niepodległa”. Celem projektu było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych. Uczniowie poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych, zajęciach edukacyjnych poznawali pojęcia i wydarzenia związane z polską historią. W ramach realizacji projektu uczniowie wykonywali plakaty informacyjne, uczyli się wierszy patriotycznych, brali udział w konkursach klasowych . Zakończenie projektu odbyło się 9 listopada  o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje

12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

Warsztaty dla uczniów w zakresie mediacji rówieśniczych oraz negocjacji

W dniach 05-06.11.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty w zakresie mediacji rówieśniczych oraz negocjacji, które zostały przeprowadzone przez Panią Marzenę Sochacką z Podkarpackiego Centrum Mediacji w Rzeszowie. W warsztatach wzięło udział 15 uczniów z klas IV -VIII. Uczniowie zapoznali się z zasadami mediacji i zadaniami mediatora, aby w przyszłości pomóc rówieśnikom w rozwiązywaniu konfliktów.

„Dokąd pędzisz koniku?”

30 października 2018r. dzieci z klas młodszych wraz z wychowawczyniami wybrały się do Teatru „Maska” na spektakl pt. „Dokąd pędzisz koniku?”. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

ZAPROSZENIE

„Bezpieczeństwo dzieci na nieoświetlonych wiejskich drogach”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie: „Bezpieczeństwo dzieci na nieoświetlonych wiejskich drogach”. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa wśród uczniów z klas I-V w zakresie poruszania się po nieoświetlonych wiejskich drogach oraz kształtowania umiejętności praktycznych z zakresu reanimacji osób poszkodowanych w wypadkach. Projekt „Bezpieczeństwo dzieci na nieoświetlonych wiejskich drogach” został objęty patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

17.10.2018r. odbyły się warsztaty dla uczniów pt. „Wolniej i widoczniej… dla wszystkich bezpieczniej”- uczestnicy w małych grupach wypracowali bezpieczne zasady poruszania się w ruchu drogowym (zarówno będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, jak i pasażerem pojazdu) oraz „Podejdź, sprawdź, zawiadom, reanimuj” – uczniowie nabywali umiejętności z udzielania pierwszej pomocy (reanimacji RKO). Każdy uczestnik warsztatów otrzymał elementy odblaskowe oraz folder bezpieczeństwa dla rodziców.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I PIERWSZAKA

16.10.2018r. dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu – śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Momentem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz akt Pasowania przez Pana Dyrektora. Maluchy przyrzekły być wzorowymi przedszkolakami i dobrymi kolegami. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

W dalszej części akademii odbyło się przyjęcie do grona społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Dzieci miały okazję zaprezentować wszystkim obecnym swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Pięknymi wierszami i piosenkami pierwszoklasiści udowodnili, że są już gotowi podołać szkolnym obowiązkom.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali krótki występ dla swoich wychowawców i nauczycieli. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Roman Mryczko, który złożył życzenia pracownikom szkoły. Na zakończenie zostały wręczone nagrody Dyrektora szkoły wyróżnionym nauczycielom.


GMINNY KONCERT PATRIOTYCZNY – „NASZA NIEPODLEGŁA 1918-2018”

ZAPROSZENIE

Z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Wójt Gminy Dynów

oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubnie

mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Łubna

na „Koncert dla Niepodległej”,

który odbędzie się dnia 13 października 2018r.

w Szkole Podstawowej w Łubnie

Program:

15.00— Msza Św. w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Łubnie,

16.15— Część artystyczna:

  • Koncert Orkiestry Dętej OSP Harta,
  • Koncert Orkiestra Dęta OSP Dynów,
  • Przerwa kawowa,
  • Występ zespołu tanecznego „Łubienka” ,
  • Występ Laureatów „Gminnego Konkursu Pieśni/Piosenki Patriotycznej”
  • Koncert Chóru VIOLINO

WIZYTA POLICJANTA

W czwartek 20 września 2018r. , w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas najmłodszych z policjantem panem sierż. sztab. Andrzejem Tomkiewiczem. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Pan Policjant omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.


SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

19.09.2018r. godz. 16.00

WITAJ SZKOŁO!

Inaugurację roku szkolnego 2018/2019
rozpoczynamy 3 września 2018 r.
Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.
Skip to content